16 kwietnia 2024

Recenzja książki “Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy” Lorna Hendry, Barry Marshall

Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy- Lorna Hendry, Barry Marshall – jeśli kręci cię nauka, uwielbiasz przeprowadzać różnego typu eksperymenty, a rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych, fizycznych, a nawet chemicznych, nie sprawia ci żadnego problemu, i traktujesz je jak hobby lub rozrywkę, to na pewno spodoba ci się książka “Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy”, która zawiera fascynującą i wciągającą opowieść o sławnych i mądrych ludziach, którzy w przeszłości zdobyli prestiżową Nagrodę Nobla.

O czym mówi książka?

Mary uwielbia naukę i w przyszłości chciałaby być sławna, z tego, że dokonała przełomowego odkrycia, za które dostałaby Nagrodę Nobla. Niestety Mary musi jeszcze trochę poczekać, ponieważ jest jeszcze młoda, i wie, że przed nią wiele jeszcze nauki i eksperymentów, a także poświęceń, aby zrealizować swoje największe marzenie.

Na razie Mary cieszy się swoim dzieciństwem i podczas wycieczki, naglę, wpada na tajne spotkanie noblistów, wśród których znajduję się Dr. Barry Marshall, który jest zdobywcą Nobla w dziedzinie medycyny, za swoje odkrycie. Dr. Marshall widząc, zapał dziewczynki, postanawia ją zabrać w podróż w czasie, gdzie Mary będzie mogła zobaczyć na własne oczy, jak pracują najwięksi i najmądrzejsi nobliści. Mary ma szansę zapoznać się z Marią Skłodowską-Curie oraz jej córką, Albertem Einsteinem, poznać ich największe sekrety, a także zobaczy, jak pracują, i by zrozumieć jak swoją wiedzę i pomysły, zamienić w eksperymenty i praktykę.

Czytając książkę “Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy” będziesz miał szansę wkroczyć do świata noblistów i eksperymentów naukowych, które można nawet przeprowadzić w swoim domu, pod opieką rodziców. Książkę możesz wypożyczyć w księgarni w Płocku – strona www.plockinfo.pl podaje, że książka ta znajduje się z asortymencie miejskiej księgarni. Dowiesz się jak zdobyć DNA truskawki lub wykonać niewidzialny atrament. Może ty kiedyś będziesz miał szansę na zdobycie Nagrody Nobla.